Antykoncepcja w połogu

Połóg to czas od porodu do około 6 tygodni po nim. Ten czas powinien być wykorzystany na odpoczynek i powrót do formy po ciężkim i wyczerpującym porodzie. Wtedy można go przeznaczyć na oczywistą opiekę nad dopiero co narodzonym maleństwem. Zapewne jesteś wraz z swoim partnerem szczęśliwi z tego, ze jesteście rodzicami więc skupcie się na tym.

Dla miłośników intymnych przyjemności mam niestety złą informację ponieważ w połogu odradzam takich miłosnych uciech ponieważ kobieta po ciąży i porodzie, który znacząco wyczerpuje organizm potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Dodatkowo poporodowe rany i pęknięcia muszą się dobrze zagoić, aby nie powodować bólu lub doprowadzić do zakażenia.

W przypadku karmienia dziecka piersią odradza się stosowania wszelkiego rodzaju tabletek antykoncepcyjnych ponieważ zawarte w nich składniki dostaną się poprzez mleko do organizmu dziecka, co może mu bardzo zaszkodzić. Są i takie które w znikomym stopniu przedostają się do pokarmu, ale uważam że przede wszystkim trzeba tą sprawę skonsultować z ginekologiem. Tak samo należy skonsultować kiedy można rozpocząć współżycie.

Nie da się ukryć, że czas połogu jest w pewnym sensie próbą. Ponieważ w środku zainteresowania jest głównie dziecko to może sprawić że relacje pomiędzy tobą i mężem zaczną się rozluźniać. Nie można tego zaniedbać. Czas ten warto wykorzystać, aby zająć się dzieckiem oraz aby zadbać o uczucia i miłość które są między Wami, co bardzo korzystnie przełoży się w późniejszym czasie na Wasz związek, który stanie się jeszcze silniejszy.