Jak zapobiegać grypie i przeziębieniu!!!

Czas chłodów zimowo – wiosennych oraz okazyjnie już trafiające się trochę cieplejsze dni bywają zdradliwe. Bardzo łatwo w tym okresie o grypę czy przeziębienie. Zlekceważenie pierwszych objawów może nieść z sobą poważniejsze konsekwencje takie jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zatok, gardła a nawet negatywnie wpłynąć na inne organy wewnętrzne. W konsekwencji zaniedbania lub niewłaściwego leczenia jedynym sposobem, żeby znów wrócić do zdrowia może okazać się pobyt w szpitalu. Bez wątpienia, kiedy zauważy się pierwsze niepokojące objawy, należy odrazy skontaktować się z lekarzem. Zwłaszcza w przypadku dzieci działanie na własną rękę może być niebezpieczne.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby zapobiegać chorobom należy:

1. Ciepło ubierać się jednak należy pamiętać aby się nie przegrzewać.
2. Ograniczyć kontakty z chorymi.
3. Pić dużo płynów np: herbatki z cytryną, napary z ziół lub 100% soki owocowe
4. Stosować preparaty z witaminą C
5. Zapobiegawczo stosować kompleksowe zestawy witamin.
6. W razie wystąpienia pierwszych objawów zastosować syrop na kaszel czy przeciwgorączkowy.

Podsumowanie

W czasie zimowo – wiosennym, kiedy ryzyko zachorowań jest podwyższone dlatego trzymanie się zasad zdrowego rozsądku jest nie zastąpione. Nic nie zastąpi tego, aby z rozwagą odpowiednio się ubrać nie dopuszczając do przegrzania lub wyziębienia organizmu. Stosowanie witamin warto skonsultować z lekarzem, aby ustalił sposób i dawkowanie ponieważ nawet takimi bez recepty można dziecku zaszkodzić jeśli zastosuje się niewłaściwie.
Bezcenna jest też nasza czujność ponieważ to my przebywamy z dziećmi na co dzień więc jesteśmy osobami, które posiadają możliwość najszybciej zauważenia niepokojących objawów, a im szybciej zostaną zauważone tym prędzej lekarz będzie wstanie zdiagnozować chorobę co ulży dziecku w czasie powrotu do zdrowia.